آزمون کتبی دکتری تخصصی

 آزمون کتبی دکتری تخصصی

به ۶ آبان ماه رسیدیم و امروز دقیقاً در فاصله‌ای ۴ ماهه نسبت به آزمون دکتری قرار داریم ؛ فاصله‌ای کوتاه اما سرنوشت‌ساز.

بسیاری متقاضیان  مطالعه برای کنکور دکتری را آغاز نموده اند و با تمام توان در تلاش می باشندحداکثر آمادگی لازم را برای این رقابت کسب نمایند.

آزمون دکتری در سال جاری نیز همچون سال‌های گذشته از دو بخش آزمون کتبی و مصاحبه تشکیل شده است. امروز قصد داریم در مورد بخش کلیدی آن یعنی آزمون کتبی صحبت نماییم .

در آیین‌نامه جدید پذیرش  سطح دکتری تخصصی برای بخش آزمون کتبی، وزنی ۵۰ درصدی در نظر گرفته شده است و بنابراین در ظاهر نیمی از موفقیت شما در آزمون به آن وابسته می باشد. اما حقیقت این است که وزن این بخش بسیار بیشتر از این عدد است. در واقع برای بسیاری از متقاضیان، وزن این بخش ۱۰۰ درصد است. چرا که شما برای رسیدن به بخش مصاحبه و ادامه مسیر نیازمند عبور از بخش کتبی دکتری می باشید. اگر از این بخش عبور نکنید، وزن ۵۰ درصدی مصاحبه هیچ تأثیری در پذیرش شما نخواهد داشت. هر قدر هم که رزومه پرباری داشته باشید، هر قدر پایان‌نامه‌تان عمیق و وزین باشد، هر میزان که به زبان انگلیسی مسلط باشید و با هر میزان هنر اداره جلسه مصاحبه، اگر از سد آزمون کتبی عبور نکرده باشید، کسی از توانایی‌های شما خبردار نمی شود.

 سعی کنید هر روز بیشتر از روز قبل در فضای کنکور قرار بگیرید. یادتان نرود اگر خوب تلاش کنید، ۱۰۰ درصدی آزمون کتبی را احساس نخواهید کرد.

 آزمون کتبی

چاپ مقاله راهبرد   /  راهبرد   /  ازمون دکتری   /  رساله دکتری  /   مصاحبه دکتری

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *