اعلام حد نصاب نمره های زبان آزمون جامع دکتری آزاد

حدنصاب نمره های زبان آزمون جامع دکتری آزاد اعلام شد.

بخش نامه حد نصاب نمره زبان برای شرکت در آزمون زبان جامع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

به گزارش موسسه آموشی پژوهشی راهبرد ، در جلسه۱۴۲ هیئت رئیسه دانشگاه آزاد در مورد حد نصاب نمره آزمون های مورد تایید این دانشگاه ،جدول عنوان های ازمون تایید شده با حد نصاب نمره های مربوطه اعلام گردید.

که به شرح زیر میباشد.

جدول حد نصاب نمرات زبان آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد
نام آزمون حداقل نمره قابل قبول حد نصاب نمره مشروط
EPT-IAU ۵۰ ۴۰
  TOEFL-IBI ۶۵ ۵۲
TOEFL-PAPER BASE ۵۲۰ ۴۱۶
MCHE و MSRT ۶۵ ۵۲
TOLIMO ۵۴۰ ۴۳۲
IELTS ۶ ۴.۸

دانشجویان که هشتاد درصد نمره حد نصاب قبولی را در یکی از آزمون های بالا کسب کرده اند مجاز به کسب نمره قبولی در قبل از دفاع رساله خود خواهند شد.

معاون آموزشی این دانشگاه با اشاره به بازنگاری آییننامه آزمون جامع دکتری تخصصی گفت: در این آییننامه میزان تاثیر آزمون کتبی و مصاحبه تغییر خواهد کرد.آزمون جامع دکتری آزاد

فرهاد حسین زاده لطفی همچنین گفت : در بازنگری این آیین نامه موضوع میزان تاثیر آزمون کتبی و مصاحبه در دست بررسی میباشد که پیش بینی می شود میزان تاثیر آزمون کتبی ۵۰ درصد و مصاحبه نیز ۵۰ درصد میباشد.

وی عنوان کرد: در گذشته میزان تاثیر آزمون کتبی در آزمون جامع دکتری تخصصی دانشجویان این دانشگاه ۷۰ درصد و میزان تاثیر مصاحبه سی درصد بوده است.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد گفت : در بازنگاری این آییننامه موضوع حق الزحمه اساتید راهنما و داوران نیز بررسی مجدد میشود.

حسین زاده لطفی اظهار داشت : بازنگری آیین نامه آزمون جامع دکتری تخصصی این دانشگاه در دو هفته آینده نهایی می گردد و بعد از تصویب به واحدهای این دانشگاه ابلاغ میشود.

مطالب مرتبط

3 نظر

  1. ‍پینگ بک: تعیین کدرشته های دانشگاه آزاد تا ۳۱خرداد | چاپ مقاله|تحلیل آماری پایان نامه ارشد|چاپ کتاب فوری|ترجمه تخصصی و فوری|چاپ مقاله علمی پژوهشی تضمین

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *