تحلیل آماری رساله و پایان نامه

جمع آوری داده ها در تحلیل آماری رساله و پایان نامه

قبل از جمع اوری داده ها باید ابزار های اندازه گیری شناسایی شود و اگر باید داده ها در شرح توصیفی بیاید ، محقق باید ان را برای یادداشت برداری سازماندهی کنند. اساسا در این مرحله است اندازه گیری ها انجام میشود. در مورد زمینه یابی ها از ابزار های اندازه گیری مثل ازمون های پیشرفت تحصیلی به وسیله پرسشنامه ها استفاده میگردد. در این میان اگر ابزار ها مشخص باشند باید قبل از جمع اوری داده های اصلی ازمایش گردند. سپس داده ها باید برای تحلیل ، تلفیق و کد گذاری بشوند.

مرحله تجزیه و تحلیل

نتایج تحقیق بعد از تجزیه داده ها مشخص میشود. در این مرحله یادداشت های میدانی ترکیب و سازماندهی میشود که بد از ان اطلاعات لازم برای ازمودن فرضیه یا توصیف پدیده به وجود می اید. این مرحله کامل میشود اگر تجزیه و تحلیل های آماری انجام شده باشد.

تحلیل آماری رساله

 

 خلاصه کردن نتایج و استنتاج

بعد از تجزیه و تحلیل و کسب نتایج از داده ها ، محقق انتخاب میکند که چه اطلاعاتی را میخواهد خروجی بگیرد. این نتایج باید خلاصه باشند و به یکدیگر مرتبط باشند.تحلیل ها و تجزیه ها باید به طور کامل تفسیر بشوند و تمامی استنتاج ها باید با توجه به مساله پژوهشی توصیف شوند.    

گاهی دیده میشود محققان و پژوهش گران کم تجربه در اغاز تحلیل اماری رساله و پایان نامه خود تسلسل را رعایت نمیکنند و بدون مقدمه وارد مرحله جمع اوری داده میشوند. گاهی هم پژوهشگر فرضیه هایی را بر اساس بعضی داده ها تدوین میکنند و بعد از ان سعی میکنند مسئله ای را از این بین بیرون بکشند. باید دقت کنند که نادیده گرفتن تسلسل پژوهش و تحقیق، باعث سردرگمی در مراحل میشود .

موسسه آموزشی پژوهشی راهبرد با همکاری کارشناسان و پژوهشگران با تجربه خود، آماده مشاوره و همکاری با شما در این زمینه میباشد. کافیست فرم زیر را تکمیل کنید. ما در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

 

نام شما و نام خانوادگی

آدرس پست الکترونیکی شما

شماره تماس

تلفن ثابت

رشته تحصیلی-گرایش

نوع مقاله درخواستی

روش آشنایی با سایت

توضیحات

ارسال فایل

مطالب مرتبط

3 نظر

  1. ‍پینگ بک: تحليل آماري پايان نامه ارشد | چاپ مقاله|تحلیل آماری رساله|چاپ کتاب فوری|ترجمه تخصصی و فوری|چاپ مقاله علمی پژوهشی تضمینی|چاپ مقاله Isi

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *