ثبت نام بیش از ۴۲ هزار نفر در کنکور دکتری ۹۵

تاکنون ۴۲ هزار و ۴۶۶ نفر جهت شرکت در آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری تخصصی سراسری سال ۱۳۹۵ ثبت نام کرده اند.

به گزارش  راهبرد : زمان ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی سال ۹۵ تا روز سه شنبه ۱۵ دی ماه ادامه دارد.

وی گفت: بر اساس ضوابط هر داوطلب فقط می تواند در یک کد رشته امتحانی متناسب با مدرک کارشناسی ارشد خود شرکت کند.

توکلی یادآور شد: پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و داوطلبان لازم است به وسیله کارت های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است با مراحعه به پایگاه سنحش و پرداخت مبلغ ۵۰۰ هزار ریال (۵۰ هزار تومان) وجه ثبت نام، نسبت به شرکت در آزمون اقدام کنند.

وی اضافه کرد: داوطلبان باید به کلیه دروس زبان خارجی عمومی و استعداد تحصیلی و همچنین آزمون دروس خاص هر رشته امتحانی پاسخ دهند. ضرایب دروس به این ترتیب است: زبان خارجی با ضریب یک، استعداد تحصیلی با ضریب یک و مجموعه دروس خاص هر رشته امتحانی با ضریب چهار است.

مشاور عالی سازمان سنجش تاکید کرد: محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند ۳۳ تقاضانامه تعیین می شود و داوطلبان باید با مراجعه به جدول شماره ۲ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: داوطلبان پس از تکمیل فرم تقاضانامه باید نسبت به دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کدپیگیری ۱۶ رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری کنند.

توکلی یادآور شد: آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۵ روز جمعه ۱۴ اسفندماه در یک نوبت برگزار می شود. داوطلبان می توانند از روز سه‌شنبه ۱۱ اسفند تا روز جمعه ۱۴ اسفند با  مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، پرینت کارت شرکت در آزمون خود را دریافت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پس از برگزار آزمون، کارنامه سنجش علمی شامل نمرات خام، تراز، نمره کل در هفته سوم فروردین ماه در اختیار داوطلب قرار می گیرد.

کنکور دکتری ۹۵

مطالب مرتبط

5 نظر

 1. د

  اگه تعداد سوالا مثل سال های قبل باشه و تغییر نکنه سوالای تخصصی ۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه و استعداد و زبان هر کدوم ۳۰ تا سوال و ۹۰ دقیقه اما در مورد تعداد سوالات نمیشه گفت.

  پاسخ
 2. سحر

  سلام پارسالم همین جوری بود ولی روزای آخر آمار در حدود دویست هزار نفر شد گرچه نسبت به سال پیشش کمتر بود.
  فقط مربوط به شیوه گزینش نیست؛ به نظرم به طور کلی داوطلبان کم شدن. یادمه
  بیشترین آمار شرکت کننده های لیسانسم مال سالی بود که من میخواستم شرکت کنم
  و بعد از اون آمارش هر سال کمتر شد.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *